O firmie

Nasza historia

Początki naszej firmy sięgają 1995 roku. Podstawą naszej działalności, tak wtedy jak i dziś, jest wytwarzanie elementów konstrukcji jachtów takich jak kadłuby, pokłady, podłogi. Elementy te są produkowane z laminatu poliestrowo-szklanego.

Po kilku latach byliśmy już na tyle prężnie działającą firmą, że nie dało się funkcjonować na niewielkich powierzchniach produkcyjnych w Stargardzie. W 2004 roku przeniesiono spółkę TTS do Goleniowa. Zakład produkcyjny mieścił się wtedy w centrum miasta.

Kolejnym krokiem w rozwoju naszej firmy było wejście w 2006 roku w skład grupy kapitałowej HanseYachts z Greifswaldu. Grupa ta (a co za tym idzie i nasza firma) od 2007 roku jest notowana na niemieckiej giełdzie we Frankfurcie. Umocniło to naszą pozycję i stabilność biznesową.

Ciągły wzrost zapotrzebowania na nasze produkty z laminatu spowodował, że w 2008 roku powstał zupełnie nowy zakład produkcyjny TTS na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego w Łozienicy. Otworzyliśmy specjalnie przystosowaną do produkcji laminatów nowoczesną halę produkcyjną. Dzięki temu nasi pracownicy wykonują pracę w bezpiecznych warunkach i jednocześnie w pełni chronimy środowisko naturalne.

Ostatnie lata naszej działalności to nieustanny rozwój. W Łozienicy powstały dwa magazyny, rozbudowane zostało laboratorium, pracownia projektowa. W 2015 wybudowaliśmy także drugą halę produkcyjną, w której prowadzone są prace montażowe związane z wyposażaniem jachtów w osprzęt.

TTS dziś

Zatrudniamy blisko 700 pracowników. Łączna powierzchnia hal produkcyjnych to 17 000m2. Rocznie produkujemy laminowane elementy konstrukcyjne do ok.600 jachtów. Dodać należy, że łodzie budowane na bazie naszych elementów to nie małe żaglówki lecz pełnomorskie jachty, z których najmniejszy ma 9m długości a największe dochodzą do 22m. Są to naprawdę ekskluzywne i luksusowe jednostki.

Używanie najlepszych produktów oraz stosowanie nowoczesnych procesów technologicznych, pozwala na uzyskanie znakomitych jakościowo kadłubów, pokładów czy podłóg jachtów. Nasze produkty cieszą się uznaniem na całym świecie i pływają po wszystkich morzach, od Niemiec po Chorwację, Hiszpanię, Turcję oraz odległą Australię, Nową Zelandię czy USA. W ciągu dotychczasowej działalności zyskaliśmy zaufanie wielu Klientów, dzięki czemu zawdzięczamy naszą wysoką pozycję na rynku jachtów morskich.

Wraz z naszymi partnerami tworzymy grupę, która jest dzisiaj drugim co do wielkości producentem morskich jachtów żaglowych na świecie.

Zobacz jak się u nas pracuje

Zobacz naszą panoramę