Powrót

TTS zdobył tytuł Pracodawcy Roku 2019!

Na tę nagrodę czekali wszyscy. Tytuł najbardziej ekologicznej i odpowiedzialnej społecznie firmy cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku, decyzją kapituły konkursu Pracodawca Roku organizowanego przez Północną Izbę Gospodarczą, przypadł Technologiom Tworzyw Sztucznych.

Przedsiębiorstwa na całym świecie są coraz bardziej świadome swojej roli nie tylko w przemyśle, ale również w ekologicznych poczynaniach. Dlatego tegoroczny konkurs Pracodawcy Roku wzbudzał ogromne zainteresowanie również w kategorii „Społeczna i charytatywna odpowiedzialność biznesu. Firma aktywna lokalnie oraz wykazująca dbałość o środowisko, w którym działa”. Decyzją kapituły, tegoroczny tytuł przypadł Technologiom Tworzyw Sztucznych, firmie, która produkuje luksusowe jachty na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego.
– Cieszymy się z tego wyróżnienia, od lat angażujemy się w rozmaite inicjatywy aktywizujące lokalną społeczność i inwestujemy, by być firmą ekologiczną – tłumaczy Martyna Budzińska, HR Biznes Partner w TTS. – Wdrożyliśmy autorski program gospodarki odpadami, mamy też najnowocześniejszy w Polsce system MIAB do redukcji lotnych związków organicznych, dzięki czemu nie odprowadzamy do atmosfery szkodliwych substancji – dodaje.

Nie bez znaczenia dla tytułu Przedsiębiorcy Roku są też inicjatywy, jakie podejmuje TTS. To za sprawą firmy przywrócono nauczanie w zawodzie szkutnika, na czym zyskała oświata w całym kraju. Firma wspiera również ideę utworzenia połączenia lotniczego pomiędzy Pomorzem Zachodnim a Ukrainą, na czym skorzysta rynek pracy w regionie, jak również zainicjowała proces legislacyjny związany ze zmianami w rozporządzeniu BHP dotyczącego zatrudniania młodocianych pracowników.
Ogromnie się cieszymy, że nasze działania zostały docenione!